דף הבית >> ייצוג עובדים >> פיטורים שלא כדין
 

עורך דין דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה - ייצוג עובדים

דייל, אשר תקף את הנהלת אלעל בפורום, פוטר שלא כדין

 
 
ירון (שם בדוי), דייל מצטיין, עבד באל על במשך שש שנים. הוא גרף שבחים רבים, זכה לקידום למחלקת עסקים ומחלקה ראשונה ונראה היה שמובטח לו קידום למחלקה הניהולית. בחודשים האחרונים לעבודתו החל ירון לכתוב דברי ביקורת כנגד הנהלת אל על במסגרת פורום האינטרנט של החברה. אי לכך זומן לשיחה בה נדרש ממנו להפסיק לכתוב בפורום תוך איום על המשך עתידו בחברה. ירון הפחית את הפעילות שלו בפורום אך היחסים העכורים בינו לבין מעסיקתו נותרו בעינם.

יש לציין כי עובדים באל על מועסקים בחוזה זמני למשך 5 שנים. אחת לשנה מתכנסת ועדה המחליטה על גורלם של הדיילים בתום החוזה. רוב העובדים מפוטר ומיעוטם מקודם ל"עתודה ניהולית". ועדה זו אינה חושפת את מניעי הפיטורים או הקידום בפני העובדים. חוסר השקיפות של אל על בהליך פיטורי עובדיהם מאפשר להם לבצע החלטות על בסיס שיקולים זרים ופסולים. אין זה מפתיע אם כן שירון התבשר כי הוחלט לפטרו ולא לקדמו. זאת כאמור בניגוד לכישורי עבודתו. מדובר במקרה מובהק של של פיטורים על רקע השקפת עולם. בניגוד מוחלט לחוק שיוויון הוראות בעבודה, התשמ"ח - 1998.
טענתו המרכזית של ירון הינה כי הוועדה אינה מסבירה לדיילים את שיקוליה. החברה מפרה בכך את חובתה להודיע לעובדים את סיבת פיטוריהם.

משרד עורך דין דיני עבודה הלפגוט אדרי מייצג את ירון בתביעה כנגד חברת אלעל על סך 172,812 ש"ח.

להלן כתבה שהתפרסה בנושא בפורטל Ynet.

תביעת אלעל

אנא צרו עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.
 


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או עסקי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או עסקי ו/או אחר, ואין לראות בדברים אלה משום מצג ו/או חוות דעת כלשהי ביחס לדיני עבודה, אלא יש לראות בכתוב דעה אישית ו/או הסבר כללי בלבד ובוודאי שאין להסתמך ו/או לפעול בהתאם לאמור לעיל ללא ייעוץ משפטי.

עורך  דין דיני עבודה   עו"ד דיני עבודה  שי אדרי    צבי הלפגוט     English - Labour Law