חייגו לקבלת ייעוץ משפטי:

המדריך לצמצום חשיפה בפני תביעות עובדים

במשך השנים, פנו אל משרדנו מעסיקים רבים בדרישה חוזרת, כי נבחן את התנהלותם במטרה לצמצם את חשיפת לתביעות של עובדים. הסוגיות המשפטיות המרכזיות שחזרו על עצמם, הביאו אותנו לערוך את המדריך המלא למעסיק. להלן רשימה חלקית אשר עוסקת בסוגיות המרכזיות בכל ארגון.

הסכם עבודה

בהתאם לחוק הודעה לעבוד על תנאי עבודתו, יש למסור בידיו של כל עובד הודעה מפורטת על תנאי העסקתו. אי מילוי אחר הוראות חוק, יכול להקים לעובד עילת תביעה לפיצוי של עד 15,000 ₪. מעבר לכך, יש חשיבות מכרעת בהסכמה ברורה וידועה על תנאי העסקה, התפקיד והאינטרסים החשובים לארגון.
לפיכך, משרדנו עורך ומנסח הסכמי העסקה מפורטים אשר מותאמים לכל תפקיד ותפקיד בארגון. באמצעות הסכם העסקה מוגדר ומפורט, המעסיק יכול להגן על האינטרסים הכלכליים של הארגון, זאת לצד קיום אחר הוראות החוק.

Pile of hands

הדרכות בעניין הטרדה מינית

בכל ארגון (מעל 20 עובדים) יש לערוך מעת לעת, הדרכה לעובדים ולמנהלים, אודות החוק למניעת הטרדה מינית. במסגרת הדרכות אלה, עוסק משרדנו בשאלות רבות הקשורות בחוק.   למשל, כיצד יש לטפל באירוע של הטרדה מינית, זאת בעיקר בשים לב לחידושים הקיימים בפסיקת בתי הדין לעבודה בעניין הטרדות מיניות בעבודה. בכך מצמצם המעסיק את הסיכון מפני תביעה בגין הטרדה מינית, אשר התרחשה בזמן העבודה תוך הטחת טענות בארגון כי התרשל בטיפול באירוע ו/או במניעתו.

הדרכות בעניין איסור אפליה

בכל ארגון יש לבצע מעת לעת, הדרכות העוסקות באיסור אפליה ו/או קיפוח של עובדים על רקע דת, גזע, מין, שירות צבאי, מילואים, הריון, טיפולי פוריות ועוד. הדרכות מקיפות אלה, משמשות את העובדים ומנהלים כאחד, ביצירת סביבת עבודה נעימה ובטוחה יותר.   בהדרכות אלה, עוסקים בשאלה כיצד יש לשמור על הוראות החוק הרלוונטי (חוק שיווין הזדמנויות בעבודה לדוגמא) ובכך למנוע, הלכה למעשה, מקרים של אפליה וקיפוח. התנהלות נכונה במקרים כאלה, תצמצם באופן משמעותי את חשיפת הארגון מפני תביעות על רקע אפליה.

ליווי וייעוץ בזמן אמת

בכל סכסוך עבודה יש לקבל ליווי וייעוץ משפטי צמוד בזמן אמת. דברים אלה נכונים במיוחד כאשר מדובר בסכסוך שעשוי להביא את הארגון לידי החלטה על סיום יחסי העבודה. במקרים רבים כאלה, אילו הארגון היה מקבל את הייעוץ הנכון בזמן אמת, יכול כי הסכסוך כלל לא היה מתגבש לכדי הליך משפטי.   יתרה מזו, התנהלות החברה לאחר קבלת ייעוץ שכזה, ניתן בזמן אמת, ודאי תביא לצמצום את חשיפתה מפני תביעה עתידית.

תלושי שכר

משרדנו מעניק שירות של בחינה ובדיקה קפדנית של תלושי השכר. בחינה של תלושי השכר עשויה לא רק לצמצם את חשיפת הארגון מפני תביעות, אלא אף להביא לחיסכון בלתי מבוטל של כספים.

נהלים ברורים

ישנה חשיבות מכרעת לקיומם של נהלים כתובים אשר מפורסמים בין העובדים והמנהלים בארגון. נוהל כתוב ומפורט בסוגיות שונות בהן עוסק הארגון, יביא בוודאי לצמצום החשיפה בפני תביעות עבודה, לא רק משום שהוא בונה מערכת צפיות ברורה, אלא בעיקר מאחר והוא קובע כיצד יש לנהוג בכל מקרה ומקרה."

משרד עורך דין דיני עבודה

מאמרים נוספים

/ 5.

דילוג לתוכן