חייגו לקבלת ייעוץ משפטי:

כיצד לבחור נכון עורך דין דיני עבודה מומלץ?

נניח, רק לרגע ולצורך ההמחשה שפוטרת מעבודתך. בנוסף, נניח, שוב לצורך ההמחשה בלבד, כי הפיטורים היו מכוערים, משפילים ומסיבה שאינה חוקית בכלל, כמו למשל פיטורים בזמן הריון.

את, ככה אומרים עליך, לא מסוג האנשים שעוברים לסדר היום על פגיעה בזכויות שלך. לכן, החלטת לתבוע את המעסיק שלך. אבל איך תבחרי עורך דין דיני עבודה מומלץ?  יותר מזה, איך אפשר למצוא עורך דין שידע לבחון את הסכם העסקה שלך מצד אחד ולייצג אותך בפני בית הדין האזורי לעבודה בתביעה כנגד המעסיק שלך בשלך פיטורים בהריון, מצד שני?

מחקרים מלמדים, כי אדם יפנה לעו"ד שהומלץ לו על ידי חבר קרוב שאת דעתו הוא מקבל. אבל מה אם אותו עו"ד שעליו קבלת את המלצה חמה, אינו עוסק כלל בדיני עבודה?

במצב שכזה עליך לבחור עו"ד דיני עבודה מומלץ, אבל יש כל כך הרבה כאלה. אז איך בוחרים?

להלן מספר כללי ברזל שיעזרו לך לבחור נכון עו"ד המתאים לטיפול בתיק שלך.

עורך דין העוסק בדיני עבודה

עו"ד דיני עבודה אשר תחום עיסוקו הוא במשפט העבודה המגן. זהו תחום עיסוק מיוחד אשר מתמקד בהיכרות עם זכויות העסקה ודיני הפרוצדורה בבתי הדין לעבודה. חשוב לבחור בעו"ד המכיר את דיני הפרוצדורה המיוחדים בבית הדין לעבודה ואת ההלכות המשפטיות הנוהגות, הישנות והחדשות, שנתנו על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

יחד עם זאת, עו"ד הגון אמור לשקף ללקוח שלו את הסיכוי והסיכון הנכונים בתיק. שלעיתים גם שהלקוח בטוח שפיטוריו באו לעולם בביצוע עוולה איומה ונוראה, בפועל לא מתגבשת עילת תביעה כנגד המעסיק.

עורך דין דיני עבודה מומלץ - כיצד לבחור אותו?

הסכם תנאי העסקה

בהתאם לתיקון 4 לחוק הודעה לעובד על תנאי העסקתו, כל מעסיק חייב לתת בידי העובד שלו, מסמך בכתב המפרט את שם המעסיק, את השכר שנקבע עמו, את שעות העבודה שהוגדרו לו ואת הגדרת התפקיד.

על כן, בחינת עילת התביעה, בכל מקרה של סכסוך עבודה תחל תמיד בעיון בהסכם העסקה ובהוראות עליהן הסכימו הצדדים במסגרת העסקה. כך למשל, עו"ד מנוסה ידע באופן מיידי לאתר במסמך הסכם עבודה הוראות דרקוניות שאינן בעלות תוקף משפטי בהתאם לפסיקת בית הדין הארצי, למרות שנכתבו בהסכם ההעסקה.

פיטורים במקרה של הריון

במקרה שאכן מדובר בפיטורים בהריון, יבחן עורך הדין את וותק העסקה בכדי לבחון האם חלות הוראות חוק עבודת נשים או שמא חלות רק הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

לאחר מכן, יפנה עורך הדין לבחינת כלל הראיות שהונחו על שולחנו תוך בדיקת השאלה האם ידע המעסיק אודות ההריון בטרם התקבלה החלטת הפיטורים או שמע מדובר במקרה של פיטורים בהריון במצב שבו המעסיק כלל לא ידע כי העובדת המפוטרת בהריון.

בחינת העורך דין המתאים

לסיכום, בטרם תחליטי מיהו עו"ד אשר יזכה לטפל בתיק שלך, יש לבחון, בנוסף  לבחינת הניסיון והוותק שצבר עורך הדין בתחום דיני העבודה, את היכרותו וניסיונו בטיפול בתיקים מסוג זה, ואת זמינותו לטפל במקרה.  ישנם מקרים שבהם עו"ד איננו זמין דיו ואיננו יכול לטפל במקרה באופן אישי ועל כן יעבור הטיפול לעו"ד אחר במשרדו.

תמיד נכון יהיה לפגוש גם בעו"ד נוספים אשר יכולים להיות מעורבים בטיפול בתיק שלך, בכדי לבחון האם הקיימת "כימיה" עם עורכי הדין ועם צוות משרדו והאם שכר הטרחה המוצע על ידו מתאים לתוצאה הרצויה בתיק.

לבסוף ובטרם תתקבל ההחלטה באשר לזהות עו"ד אשר ייצג אותך בתיק, מוצע לקרוא פסקי דין שנתנו על ידי בית הדין לעבודה בתביעות שהתקבלו בהם אותו עו"ד ייצג בתיק.

כך לדעתנו, נכון יהיה לבחור עו"ד לטיפול בעניינך.

לפיכך, במידה ואת/ה זקוק/ה לייעוץ משפטי ו/או הכוונה בכל הקשור לסכסוך עבודה, יש לבחור בעו"ד דיני עבודה מומלץ, הבקיא ברזי משפטי העבודה המגן.

אין לראות באמור לעיל משום תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי הניתן על ידי עו"ד הבקיא בתחום.

המאמר נכתב בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

מאמרים נוספים

/ 5.

דילוג לתוכן