חייגו לקבלת ייעוץ משפטי:

כל מה שרלוונטי לדעת על אפליה במקום העבודה

למרבה הצער, אפליה במקום העבודה הינה תופעה נפוצה במיוחד בשוק התעסוקה הישראלי. היא יכולה לבוא לידי ביטוי בשלב התמודדות לתפקיד, דרך יחס כלפי עובד ועד לפיטורים על רקע אפלייתי. הרבה מועמדים מוצאים עצמם נפסלים במעמד הריאיון ללא כל סיבה מוצקה, כמו גם עובדים שנאלצים לספוג יחס לא שוויוני, וכן מפוטרים שפוטרו רק בגלל אמונתם הדתית או צבע עורם.

אף על פי שיש מקרים שנושאים אופי אפלייתי מובהק, המופלה לא תמיד מבחין בעצם האפליה, או שמדחיק את קיומה מלכתחילה כדי שלא יצטרך להילחם בה. הוויתור מראש נובע מחוסר ידע אודות זכויות משפטיות, חוקים או אמצעים שניתן לנקוט כנגד התופעה הזו. כדי שהדבר לא יקרה עוד, ריכזנו עבורכם את כל מה שרלוונטי לדעת על אפליה במקום העבודה.

אפליה במקום העבודה

אפליה פסולה במקום העבודה

אפליה היא שוני ביחס כלפי עובד, או בתנאים, אשר נובעים מאחד מהמאפיינים המצוינים בחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ביניהם היריון, נטייה מינית או מגדר, דת, לאום, מקום מגורים, שיוך מפלגתי, ביצוע שירות מילואים פעיל וכו'. נדבך נוסף הוא אפליה על רקע מוגבלות, העוברת על חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות – קוגניטיבית, פיזית או נפשית. האפליה הינה רחבת היקף, ולא חייבת להתבטא בהכרח בתנאי שכר או בקבלה לעבודה, אלא גם בכל דבר אחר שעשוי לגרום לעוגמת נפש כמו תנאי העסקה, סיכול הקידום, אי מתן פיצויים עבור פיטורים או הטבות לאחר פרישה וכו'.

איך ניתן להוכיח אפליה?

עובד שחש שהוא חווה אפליה על רקע מאפיין מסוים, צריך להציג ראיות תומכות המאשרות שהוא אכן מקבל יחס מפלה. למשל, אם הוא חש באפליה על רקע גיל, הוא יכול להציג תלוש שכר בעל סכום כסף של מקבילו, שמבצע בדיוק את אותה העבודה שלו אולם גדול ממנו בגיל. לאחר שמספקים ראיות חותכות, חובת ההוכחה מועברת למעסיק, ובשלב זה עליו להוכיח שלא מדובר באפליה. אם נפסק שאכן מדובר באפליה, המעסיק מחויב בתשלום פיצויים עבור העובד, על סך הסכום הסופי שייקבע בבית הדין לענייני עבודה.

אוכלוסיות שמקבלות הגנה מיוחדת כנגד אפליה

ישנן אוכלוסיות מסוימות להן מובטחת הגנה מיוחדת כנגד אפליה, כמו למשל נשים הרות, שכדי לפטר אותן יש לקבל אישור מיוחד ממשרד הכלכלה. פרט לאותן האוכלוסיות, ישנו חוק יבש שאוסר על קיום אפליה פסולה בעבודה, אולם אין איזשהו הליך סדור וברור בנושא. במצבים בהם חשים שהאפליה נוגעת בתחום אפור שקשה להוכיח, כמו למשל אפליה על רקע דעות, כדאי לנסות לפנות לעורך דין דיני עבודה. מדובר בגורם מוסמך ורב ניסיון בתחום, אשר יידע לומר האם ההתרחשות המתוארת היא אכן מפלה ויש לטעון לאפליה בין דלתות בית המשפט. הוא גם יידע לומר האם הפונה נמנה עם אותן אוכלוסיות שמקבלות הגנה.

מאמרים נוספים

/ 5.

דילוג לתוכן