חייגו לקבלת ייעוץ משפטי:

פשיטת רגל של מעסיקים

בתקופה הקשה של הכלכלה בשראל, עקב עסקים רבים שנסגרו בתקופת הסגרים בקורונה, רבים סגרו את עסקיהם והגיעו למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה, כי נחקק חוק ביטוח זכויות עובדים בפשיטת רגל ופירוק בשנת 1975 על מנת להגן על העובדים שהועסק כשכירים בתאגיד, בחברה או בבית העסק. החוק מקנה לעובדים, לפנות אל במוסד לביטוח לאומי למטרת קבלת גמלה בגין שכר העבודה שלא שולם להם בזמן או כדין, פיצויי פיטורים, כאשר המעביד נותר חייב לעובד וחוסר בקופת הגמל לפי הסכום הקבוע בחוק.

המשמעות של בית עסק שנקלע למצב של פשיטת רגל

כל בית עסק שמגיע למצב של חדלות פירעון או פשיטת רגל, חייב לדעת, כי הוא מחייב לגלות חשיפה על נכסים, דיווח על פעילות עסקית ועוד. על בעל עסקים או תאגידים שפושטים רגל, יש לדעת כי הם יצטרכו להתייצב לחקירות בבתי המשפט, להנפיק דו"ח חודשי של הכנסות והוצאות שלו ושל בני משפחתו, צו עיכוב יציאה מהארץ, עבודה חדשה של פושט הרגל כשכיר ולא כעצמאי ומגבלות בבנקים. על מנת להקל את ההליכים המורכבים והלא פשוטים הללו, אם אתם בעלי עסק שפשטו רגל ומתגוררים בחיפה, מומלץ להיעזר בשירותיו של  עו"ד פשיטת רגל בחיפה, אשר יוכל לסייע לכם באמצעות הידע הרב והניסיון העשיר שלו, לצאת מהליך זה ולפתוח דף חדש ללא חובות.

בית המשפט ישקול אם החייב ימשיך לנהל את בית העסק שבבעלותו

בי המשפט יבחן את הבקשה של בעל עסק בפשיטת רגל ואחד מהשיקולים שעשויים להילקח בחשבון הוא האם קיימת תועלת מכך, שהחייב ינהל את העסק, כלומר אם החייב ירוויח כסף רב יותר מהמשך ניהול העסק. על כך, על בעל העסק שמעוניין לבצע הליך פשיטת רגל, להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל בחיפה, במידה והמשפט וההליכים מתנהלים בעיר זו..

מה קורה זכויות השכירים שמקום עבודתם פשט את הרגל?

אם עובדים שעבדו אצל מעסיק שפשט את הרגל, או מעסיק שהוא חברה, שותפות וניתן צו פירוק מבית המשפט בחיפה, כאשר החברה או התאגיד הוגדרו כאגודה שיתופית במשך 7 שנים לפחות, חלק מזכויות העובדים מוגנות והם זכרים לפיצוי ע"פ חוק. לפני תשלום פיצויים לעובדים, יש להתלוות בכל ההליכים אל עורך דין פשיטת רגל בחיפה, אשר יוודא, כי האמן או המפרק, אישרו את פרטי התביעה של העובדים הזכאים לפיצויים.  

אילו מסמכים העובדים צריכים להכין על מנת שיוכלו להגיש תביעה נגד המעסיק שפשט רגל?

על העובדים להכין טופס תביע חוב, תלושי שכר אחרונים, צילום צ'ק, כ האסמכתאות לתביעת החוב, תצהיר ועוד מסמכים שמעידים על הוכחת החוב.  העובדים, יוכלו הגיש תביעה לפיצויי ולשכרם לכונס הנכסים הרשמי מטעם בית המשפט בתוך 6 חודשים מיום מתן צו הכינוס.  על הנאמן שמונה מטעם בית המשפט, לאשר את התביעה של העובדים.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן