חייגו לקבלת ייעוץ משפטי:

הגדרת הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית במקום העבודה היא כל פעולה בעלת אופי מיני, היכולה לפגוע או לגרום אי נעימות לקורבן. לפי סעיף 3 בחוק למניעת הטרדה מינית, הטרדה מינית מוגדרת כמקרים הבאים לדוגמא:מעשים מגונים, איומים בעלי משמעות מינית, הצעות חוזרות מיניות, אמירות המשפילות או הפצת סרטונים מיניים של הקורבן ללא רשותו, ניצול יחסי מרות בין העובדת למעביד שלה, וכן התנכלות בעלת אופי מיני במקום העבודה. כל ההיבטים לעיל מוגדרים כמעשים של הטרדה מינית מבזה ומשפילה, במקום העבודה.

עליית המודעות להטרדה מינית בעקבות תנועת Me too

תנועת Me too העלתה למודעות רחבה ובינלאומית את ההיבט של הטרדה מינית בכל תחומי החיים. זה התחיל עם עדויות של שחקניות אודות הטרדות מיניות של במאים מפורסמים כלפיהן, והמשיך לעדויות רבות אחרות של נשים ברחבי העולם, בהקשר להטרדות מיניות בעבודה ובכל מקום רלוונטי.

עקב כך, עלתה המודעות וכן הפרסום העולמי אודות הטרדות מיניות, אשר בעבר נחשב כבושה בעיני האישה, לחשוף את מקרי ההטרדה, מחשש שתפוטר או שתושפל עוד יותר על ידי הסביבה. כיום נשים לא חוששות לחשוף מקרי הטרדות מיניות, ובכך לא להיות יותר קורבנות של המטרידים למיניהם, ולחשוף לאור את זהותם, כדי שלא יפגעו בנשים נוספות אחרות.

הגדרת הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית במקום העבודה: לא חייב להמשיך לסבול!

מקום העבודה הוא המקום בו אנו נמצאים במרבית שעות היום, הוא המקום אשר נועד לסייע לנו להתפתח מבחינה מקצועית, להכיר עמיתים לעבודה וכן ללמוד דברים חדשים אודות תחומי העיסוק שלנו.

יחד עם זאת, מקום העבודה יכול להיות לעיתים מאיים עבור נשים מסוימות אשר עוברות הטרדה מינית במקום העבודה, ואז הן יכולות להרגיש מאוימות, מתוסכלות ומושפלות. לא תמיד נשים אלו מתלוננות אודות ההטרדה המינית במקום העבודה, כי הן חוששות להישאר ללא מקום עבודה וכך ללא פרנסה עבורן.

מצד שני, אין צורך לסבול לתקופה ממושכת מהטרדות מיניות מקולגה לעבודה או מהמעסיק, זה לא חוקי ולא ראוי לקרות, לא צריך לסבול ויש לפנות בהקדם לגורמים מקצועיים שיוכלו לעזור.

הנה מאמר נוסף המדבר על 5 כללי זהב למניעת הטרדה מינית בעבודה.

עורך דין דיני עבודה: איש המקצוע שיוכל לסייע לכם בסוגיות של הטרדה מינית

עורך דין דיני עבודה הוא הכתובת המתאימה כדי לקבל עזרה משפטית בסוגיות של הטרדה מינית. עורך דין דיני עבודה יוכל לעזור לנשים לצאת מהמצוקה של הטרדות במקום העבודה, ולקבל את האפשרות להגיש תלונה כנגד המטריד ולהעמידו לדין בגין עבירה זו על החוק.

עורך דין המומחה בדיני עבודה, יוכל לייצג את לקוחותיו בתביעות של הטרדה מינית במקום העבודה, וכך למצות את הדין והצדק, באופן הטוב ביותר האפשרי. חפשו המלצות אודות עורכי דין דיני עבודה באזור מגוריכם, ותוכלו לקבל ליווי מקצועי ומסור, למשל בתביעות של הטרדות בעלות אופי מיני, במקום העבודה.

מאמרים נוספים

/ 5.

דילוג לתוכן